K učinné ochraně při práci používejte obličejový štít

Chcete se účinně chránit při práci (nejen) proti koronaviru? Používejte obličejový štít.

Přestože je v České republice vyhlášena tzv. celostátní karanténa a řada lidí pracuje z domova nebo má nucenou dovolenou, mnozí z nás chodí i nadále do práce a někteří mají dokonce mnohem náročnější pracovní režim, než je obvyklé. Ať už se jedná o pracovníky tzv. první linie, tedy zdravotníky, lékárníky, policisty, řidiče nebo třeba prodavače a mnohá další povolání, popř. o pracovníky ve větších kolektivech, je potřeba se co nejúčinněji chránit.

Rouška je nezbytností, zejména pro ochranu lidí ve vašem okolí. Respirátory výrazně zvyšují ochranu svého nositele, ovšem na co se bohužel často zapomíná je ochrana očí. I ty totiž mohou být kvůli kapénkovému přenosu podle expertů vstupní branou viru do těla. Jak se tedy účinně a komplexně chránit?

Neocenitelný pomocník při boji proti koronaviru

Efektivní a přitom cenově dostupnou možností je celoobličejový ochranný štít. Tato pomůcka, která je běžnou výbavou např. pracovníků dílen dnes může být neocenitelným pomocníkem při boji proti koronaviru.

Jak takový štít vypadá? Nejčastěji je vyroben z plexiskla, popř. jiného materiálu s podobnými vlastnostmi (Pentaprint, Vivak PETG, …). Tyto materiály jsou nejen lehké, hmotnost celého štítu je kolem pouhých 75 g, ale mají vynikající optické vlastnosti. Jejich nošení je tedy velmi pohodlné a nijak neomezuje při práci. Součásti je také systém pro uchycení na hlavu, nejčastěji nastavitelná páska s gumičkou. Štíty se vyrábějí v univerzální velikosti pro dospělého člověka.

Jedním z tuzemských výrobců ochranných obličejových štítů je plzeňská společnost onceproduction s.r.o. Tato společnost se před koronavirovou krizí primárně zabývala výrobou reklamy a reklamních předmětů, ale také např. komponent do automobilového průmyslu. Situace si ale vyžádala změnu a tak vedení společnosti operativně přešlo na výrobu ochranných obličejových štítů. Nyní je schopna vyrobit více než 4 000 kusů denně a tedy rychle zpracovávat i větší objednávky. Primárním cílem je pomoci v boji s koronavirem a zajistit lidem dostupnou a efektivní ochrannou pomůcku, proto štíty nabízí za jednu z nejnižších cen na internetu.

„Jak se během pár hodin po spuštění e-shopu www.stitynaoblicej.cz ukázalo, byl to krok správným směrem. Kromě lokálních poptávek se v řádu dnů začaly objevovat i poptávky ze zahraničí. A nyní naše společnost pomáhá v boji proti koronaviru nejen v České republice, ale i ve všech okolních zemích, které tato pandemie zasáhla silněji.“ říká majitel společnosti Ondřej Čechura.

V případě zájmu o ochranné štíty navštivte adresu www.stitynaoblicej.cz, kde naleznete veškeré informace i e-shop. Obličejový štít doporučujeme pro maximální ochranu nosit v kombinaci s rouškou!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *