Po uvolnění restrikcí čelí v Japonsku druhé vlně epidemie

V Japonsku, konkrétně v prefektuře Hokkaidó, zažívají to, před čím mnozí epidemiologové varovali. Když se po úspěšném potlačení prvního ohniska uvolní restrikce, přichází druhá vlna nákazy. A v tomto případě horší než ta první.

V Japonsku, konkrétně v prefektuře Hokkaidó čelili epidemii koronaviru již v únoru. Došlo tam k uzaření škol i sjezdovek. Na konci března se však omezení zrušila. V první polovině dubna ale musel být opět vyhlášen stav nouze. Nyní denně přibývá 15 až 20 potvrzených případů.

První případ se na ostrově objevil 28. ledna u čínského turisty. Nemoc se pak dále rozšířila v půlce února v souvislosti s festivalem sněhu v Sapporu, kam se mezi 4. a 11. únorem sjeli cizinci i Japonic z jiných oblastí císařství. Po tom, co se objevily případy nákazy u školáků, vyhlásil premiér Šinzó Abe uzavření všech škol od 2 března do konce zimních prázdnin. Na Hokkaidu byl vyhlášen stav nouze, takže kromě uzavření škol, byli lidé vyzváni, aby zůstali doma.

Omezení přinesla své výsledky. V půlce března již počet nových případů nákazy poklesl na několik denně. Na konci března se tak opět otevřely školy a život se začal vracet k normálu, i když stav nouze zcela zrušen nebyl. Počet nakažených se však začal opět zvyšovat, denně přibývalo 15 až 20 případů, takže došlo k opětovnému vyhlášení stavu nouze. Celkem je na Hokkaidu evidováno 269 nakažených.

Epidemii čelí celé Japonsko, stav nouze platí i v dalších devíti prefekturách včetně Tokia, v němž je přes 2100 nakažených. Celkem je v Japonsku 7645 nakažených a obětí je 143.

Zdroj: novinky.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *